نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه : امام راحل اسلام را از انزوا خارج کرد و به آن هویتی نو بخشید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی استان در نشستی که امروز(۱۱بهمن) تحت عنوان (با ایران استوار ۴۴سال افتخار) برگزار شد با آیت الله علماء نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.
امام جمعه کرمانشاه با استناد به آیات قرآن کریم گفت: درآیات قرآن می خوانیم که فلسفه بعثت پیامبران الهی(ع) این بود که بشر را از ظلمات خارج کرده و وارد نور کنند، لذا می بینیم امام (راحل) هم همین ایده را دنبال می کرد و مردم را با اصل اسلام آشنا نمود.
آیت الله علماء اظهار داشت: ایام الله در قرآن آمده است و اهمیت آن را خداوند متعال برای مؤمنین گوشزد می فرمایند، دهه فجر انقلاب اسلامی هم به عنوان ایام الله است زیرا باعث تجدید حیات سیاسی و معنوی اسلام شد و مردم را با عظمت اسلام آشنا نمود.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه پیرامون اقتدار فعلی کشور و ضرورت تبیین آن تصریح کرد: در گذشته مقدرات کشور ما دست آمریکایی ها بود و مسوولان وقت ما اراده ای نداشتند که بتوانند برنامه ای را برای اقتدار کشور انجام دهند، اما الان ما قدرتمان متکی به اراده ملت است، هرچند استکبار مدام تفکر جدایی دین از سیاست را القا می کند و توطئه های جدایی دین از سیاست را دنبال می کند، اما امام از همان ابتدا فکر حوزه ها را عوض کرده و به روحانیون دستور داد باید وارد عرصه سیاست شوند، زیرا سیاست جز اصل اسلام است.
امام جمعه کرمانشاه پیرامون اهمیت مدیریت بومی خاطر نشان ساخت: روحانیت توانایی دارد برنامه های بزرگ حکومتی را اجرا کند و تلفیق موفقی از اسلام سیاسی ارایه دهد که می تواند الگویی تمام عیار برای آزادیخواهان جهان باشد، که البته این منبعث از قدرت بی بدیل اسلام است، زیرا اسلام- در ذات خود چون متصل به وحی است- بسیار توانا می باشد.
این استاد برجسته حوزه های علمیه در خصوص اهمیت انقلاب اسلامی در هندسه سیاسی و فرهنگی جهان افزود: امروز چشم امید مظلومان و آزادیخواهان جهان به انقلاب اسلامی ایران دوخته شده است، لذا باید این عظمت بی نظیر را در برنامه های تبیین خود قرار دهیم تا بدانند گمگشته انسان ها در چه عظمتی نهفته است، زیرا اسلام توانایی و قدرت هدایت دارد و خوب می تواند با برنامه پیش ببرد.
ایشان پیرامون اهمیت متکی به خدا بودن تأکید کرد: باید بدانیم امام راحل در ابتدای انقلاب کسی را نداشت و تنها بود اما چون انگیزه بالای اسلامی و الهی داشت موفق شد انقلاب اسلامی را در عرصه ایران مدیریت کند و حکومت جدیدی را در لوای دستورات الهی پیاده کند.
وی گفت: انقلاب اسلامی بیان زیاد دارد، که در فرمایش مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره هویدا بوده و معظم له مدام بر آن اصرار می فرمایند، اول جهاد تبیین و دیگری ضرورت امید دادن به مردم، زیرا این حربه دشمن است که مردم را نسبت به دستاوردهای انقلاب ناامید کند، از طرفی باید بدانیم اعتماد به استکبار و آمریکا خطای بزرگ است، اگر نگاهی به تاریخ داشته باشیم می دانیم که آمریکا و استکبار نجیب نیستند و هیچگاه دوستان ما نبوده اند.