نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: عالی ترین تبیین در قرآن کریم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در مراسم تجلیل از منتخبین مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان مرکز آموزش شهید رجایی، فراجا استان کرمانشاه که امروز(۲۰دی) در محل حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، از تبیین به عنوان تکلیف امروز جامعه اسلامی یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به آیات و روایات متعدد در خصوص اهمیت و عظمت قرآن افزود: قرآن مجرای خورشید و ماه است، باید بدانیم هیچکس از نور خورشید و ماه خسته و دلزده نمی شود، نکته دوم در روایات داریم قرآن هیچگاه کهنه نمی شود و همیشه تازه است، لذا می بینیم از زمان پیامبر اکرم(ص) تا کنون توسط مفسران شیعه و سنی بر قرآن تفسیر نوشته شده و هیچگاه نتوانستند به ژرفای قرآن پی ببرند، زیرا حقایق قرآن بسیار عظیم است.
وی اظهار داشت: مجالست با قرآن که معجزه جاوید حضرت پیامبر(ص) است توفیقی الهی است زیرا قرآن راه و روش زندگی موفق را به همه ما ارائه می دهد و حسب فرمایش علامه طباطبایی قرآن هفت بطن دارد، که بطون آن عظمتی را نهفته دارد که انسان را از سرگشتگی و تنهایی می رهاند لذا می بینیم امام سجاد(ع) می فرمایند “اگر در دنیا هیچکس نباشد قرآن برای من کفایت میکند و هیچ احساس تنهایی نمی کنم”.
این استاد برجسته حوزه های علمیه با اشاره به عظمت و اهمیت جهاد تبیین تصریح کرد: عالی ترین تبیین در قرآن است، امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرآن را تبیین نموده و به همه ما توصیه می فرمایند، زیرا اگر جهاد تبیین نبود اگر قرآن را برای ما تفسیر، تبیین و معنی نمی کردند ما جلسات قرآنی نداشتیم، زیرا تبیین زنده کننده ارزش هاست، زیرا این قدرت تبیین است که بیشتر از بیست میلیون انسان را در اربعین حضرت سید الشهدا(ع) راه اندازی می کند.
آیت الله علماء پیرامون اهمیت تبیین در منکوب دشمنان نظام تأکید کرد: تبیین غرب و آمریکا را به زانو درآورده زیرا خود استکبار اذعان دارند که ایران اسلامی امنیت آسمان آن ها را سلب و نا امن کرده، زیرا این از برکت تبیین است.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه با اشاره به بیستم جمادی الثانی سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: میلاد حضرت زهرا(س) اسلام را تبیین کرد، زیرا تبیین اساس کار اسلام است و در تبیین است که عظمت و قدرت انقلاب اسلامی متجلی می شود، لذا می بینیم امام راحل اسلام را تبیین کرد، قرآن را تبیین کرد، لذا امروز نوبت ماست که در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) قرآن را تبیین کنیم مجالست کنیم و عظمت قرآن را تبیین کنیم ، بفهمیم و بفهمانیم .
ایشان اظهار داشت: امروز تکلیف ما بسیار سنگین است، امروز خبر در آنی در جهان شنیده می شودو این عظمت تبیین است باید همه ما همه جانبه تبیین کنیم زیرا قرآن سرمایه است باید این سرمایه تبیین شود و حقایق آن برای همگان گفته شود، زیرا قدرت اسلام از قرآن است و باید با این جلسات و عمل کردن به قرآن آن را تبیین کنیم و آن را همیشه زنده کنیم .
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اغتشاشات اخیر یادآور شد: در اغتشاشات اخیر گروه اندکی از جوانان ما متاسفانه فریب رسانه های غربی را خوردند و به خیابان آمدند، که البته به زودی به ماهیت پلید استکبار وغرب پی خواهند برد.
گفتنی است: در ابتدای این دیدار ا سرهنگ مهدی محمدی،فرمانده مرکز آموزشی شهید رجایی گزارشی از برنامه های معمول را ارایه نمود.