نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: بهترین سرمایه برای حوزه های علمیه حفظ تقوای الهی و سلامت نفس است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در نشست هم اندیشی مدیران گروه های علمی تربیتی مدارس علمیه استان های کرمانشاه، همدان، کردستان و ایلام که در شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد، از وجود مقام معظم رهبری به عنوان سرمایه بزرگ جهان اسلام یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: امام راحل درس سیاست نخوانده بود، دانشگاه سیاست نرفته بود، اما از متن اسلام و کتب اسلامی چهارچوب انقلاب اسلامی را تدوین کرد و به عنوان یکی از بزرگترین رخداد های سیاسی قرن به جهان عرضه نمود.
وی افزود: باید از دور اندیشی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) استفاده کنیم این یک سرمایه بزرگ الهی است، زیرا حرف اول را در دنیا ایشان می فرمایند.
آیت الله علماء پیرامون عظمت حضرات معصومین(ع) تأکید کرد: ما کلمات حضرات معصومین(ع) را هم سنت می دانیم زیرا از همان چشمه ای نوشیدند، که پیامبر(ص) هم نوشیده است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: ما ثروت مند هستم چون کتاب و سنت داریم، حضرات معصومین(ع) را داریم و گنجینه گرانبهای فرمایشات و سیره معصومین(ع) را داریم.
امام جمعه کرمانشاه پیرامون موقعیت حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت: استخوان بندی حوزه ها همان فقه، اصول، فلسفه، عرفان و حدیث است، لذا اگر امام راحل فرمود «فقه جواهری» برای این است که تمامی ندارد و همواره در جوشش و بالندگی است، بنابراین دارایی و ثروتی که اسلام دارد هیج جایی ندارد .