نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: تبیین ماهیت آمریکا و جنایات آن کشور نوعی جهاد است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در جلسه امروز که با عنوان هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی با حضور حقوق دانان و قضات استان کرمانشاه برگزار شد، از آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه با تبریک فرارسیدن عید غدیر گفت: امامین انقلاب همواره تاکید دارند به آمریکا نمی توان اعتماد کرد، زیرا ماهیت این کشور استعمار دیگر کشور هاست، لذا تنها راه رهایی جامعه جهانی و کرامت انسانی پناه بردن به خداوند متعال است.
وی افزود: موضوع حقوق بشر که مدام آمریکا به عنوان پتکی بر سر کشور ها می کوبد مربوط به قرن اخیر نیست بلکه از دیرباز راجع به حقوق بشر صحبت شده زیرا کسی که بشر را خلق کرده حقوق او را هم تعریف کرده است.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه اظهار داشت: آمریکا عامل اصلی تمام نقض حقوق بشر در دنیاست،زیرا مخالف حقوق بشر است و از حقوق بشر به عنوان یک حربه برای استعمار کشور ها استفاده می کند. باید به مردم و خصوصاً جوانان بصیرت و آگاهی دهیم، زیرا اصل ماهیت جهاد تبیین در راستای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی است و بسیار هم گسترده است و نباید تصور کنیم فقط مربوط به امسال و پارسال باشد.
این استاد برجسته حوزه های علمیه یاد آور شد: تمام مشکلات ما از عدم اطلاع است لذا باید مردم همواره در جریان اتفاقات قرار بگیرند و همواره بدانیم هیچگاه آمریکا قابل اعتماد نیست و هیچگاه نباید نسبت به ماهیت آن کشور اعتماد نشان داد.