نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: تربیت مردم بر مدار دین برنامه دین مببین اسلام در تراز جهانی می باشد.

در دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با آیت الله علماء با موضوع جهاد تبیین که به مناسبت دوازدهم مرداد سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۹ برگزار شد، از حفظ شعائر اسلامی به عنوان بالاترین برنامه جهاد تبیین یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت:تربیت اسلامی برنامه اساسی دین اسلام است، لذا با توجه به موقعیت فعلی دنیا و فراز و نشیب های زیاد آن، ما باید آماده باشیم و رخداد ها را با توجه به شرایط آن مدیریت کنیم.
وی افزود:آن چیزی که برای ما بسیار مهم است حفظ شعائر اسلامی است چون همین شعائر است که حرف حساب ما می باشد و اساس دشمنی دشمنان و استکبار با ما همین اهمیت شعائر اسلامی می باشد.
این استاد برجسته حوزه های علمیه اظهار داشت:ما در دنیا بر اساس همین شعائر اسلامی دنبال صراط مستقیم هستیم و این صراط فقط در نص صریح قرآن، اسلام و معصومین(علیهم السلام) برای ما تعریف شده است.
آیت الله علماء خاطر نشان ساخت: اگر امروز می بینید برنامه استکبار جهانی قرآن سوزی است، زیرا این ها با قرآن و محتوای رهایی بخش آن مشکل دارند و نمی توانند موفقیت های چشمگیر مسلمان را که از برکت قرآن به دست آمده تاب بیاورند.
ایشان در خصوص اهمیت توجه به اسلام و قرآن تصریح کرد: ما امروز قدرت بزرگ خود را از اسلام گرفته ایم و اسلام برنامه موفقیت ما را به صراحت بیان فرموده است و این از برکت اسلام، قرآن و معصومین (علیهم‌السلام) است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: امروز با پشتوانه همین اسلام و قرآن امامین انقلاب با قدرت بر استکبار جهانی تافته اند و قدرت مسلمان را به رخ جهانیان می کشند،زیرا این بزرگان از خود هیچ نمی گویند بلکه از اسلام مایه می گذارند،لذا شما مروج یک همچین مکتبی هستید بنابراین باید تلاش کنید و قدر مردم را بدانید زیرا برنامه شما تبیین این عظمت بی بدیل و الهی است.
گفتنی است: قبل از سخنان آیت الله علماء حجت الاسلام و المسلمین عبدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گزارشی از برنامه های دستگاه متبوع خود را ارائه نمود.