نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: دانشگاه فرهنگیان باید معلم معتقد بر اساس مبانی اسلام و انقلاب تربیت کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار امروز(۱۸دی) رئیس و معاونین دانشگاه فرهنگیان با آیت الله علماء، با تقدیر از تلاش های خوب دانشگاه فرهنگیان، از تربیت به عنوان رکن اصلی و پایدار توسعه انسانی یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: اگر دانشجویان، اساتید برجسته و کیفی داشته باشند، آینده آن ها تضمین شده است، لذا مهم این است که فکر دانشجو درست کار کند و همه باید مراقب فکر، اندیشه و رفتار دانشجویان باشیم .
وی اظهار داشت: فضای فیزیکی برای کسب علم بسیار مهم است اما شرط کافی نیست بلکه این جنس تفکر دانشجو است که آینده ساز و مهم است و می توان به آن متکی بود.
این استاد حوزه های علمیه تصریح کرد: تربیت از نوع تربیت قرآنی و دینی بسیار مهم و اساس کار است و می تواند متضمّن آینده کشور باشد و سرنوشت مملکت را در آینده ای روشن و موفق رقم زند.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه تأکید کرد: اصلاً بعثت پیامبران الهی ، نهضت کربلا و شهادت شهدای سرافراز برای اصلاح فکر ما است و این که بتوانیم فردی مسلمان و معتقد تربیت کنیم یعنی فردی که در آینده بتوان با آرامش خاطر حدود و کلیات کشور را به آن ها بسپاریم و نسبت به آینده خوشبین باشیم .
ایشان خاطر نشان کرد: دانشگاه باید علاوه بر علم، معنویت را هم گسترش دهد و نسبت به آموزش وتربیت اهتمام داشته باشد تا فارغ التحصیلان این دانشگاه، دانش آموزان را خوب تربیت کنند ، زیرا آینده کشور از آن نسل فردای جامعه است لذا باید چهار چوب فکری و ایمانی دانش آموزان را بارور کنیم.
وی اظهار داشت: تکلیف و رسالت دانشگاه تربیت درست دانشجو بر اساس نیاز و انتظارات کشور است، زیرا باید با ژرف نگری نیازهای آینده کشور را بکاویم و مورد مداقه قرار دهیم.
گفتنی است : در ابتدای این دیدار دکتر عظیمی رئیس داشنگاه فرهنگیان کرمانشاه گزارشی از برنامه ها و اقدامات حوزه مدیریتی خود را ارائه نمود.