نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: محصولات کشاورزی استان باید متناسب با بازار فروش و نیاز مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار مسوولین جهاد کشاورزی استان با آیت الله علماء که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی صورت گرفت، از اختلاف قیمت برخی اجناس بین فروشندگان در بازار انتقاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: خدمتگزاری به مردم خدمت به خداوند متعال است، قرآن کریم می‌فرماید همه چیز بستگی به تلاش ما دارد، به همان میزان که تلاش می کنیم پیشرفت و توسعه نصیبمان می شود.
وی افزود: همه چیز دست خود ماست، بخشی از این گرانی ها ربطی به دولت ندارد، یعنی باید اقشار مختلف ملاحظه هم را داشته باشند، بعضاً اختلاف قیمت بین فروشندگان وجود دارد، خوب این ربطی به دولت ندارد و باید فروشندگان ملاحضه مردم عزیز را داشته باشند.
آیت الله علماء تأکید کرد: ما اسباب کار را داریم، لوازم ترقی و پیشرفت را داریم، باید هم مدیریت کنیم هم خوب بهره برداری نماییم.
ایشان یادآور شد: باید از مبتکران استانی حمایت شود و استعدادهای کشاورزی استان را شناسایی و حمایت و به تولید انبوه برسانیم ، تا هم اشتغالزایی ایجاد شود و هم درآمد سرانه استان بالا برود، زیرا تمام منافع انسان در سعی و تلاش او است، باید دقت کنیم ما روی زر نشسته ایم ، باید تلاش کنیم و مدیریت نماییم، این ها همه پول و سرمایه است، چرا با این همه سرمایه و ثروت باید اوضاع اینگونه باشد.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه با انتقاد از عدم هماهنگی بین کاشت محصول و بازار فروش اظهار داشت: چرا بین بازار فروش و تولیدات استان هماهنگی نیست، گاهی محصولی کاشت، داشت و برداشت می کنیم که هیچ سودی برای استان ندارد، زیرا درسابق از کرمانشاه خیلی محصولات کشاورزی به عراق صادر می شد، لذا باید ترتیبی اتخاذ شود که زمین های کشاورزی دیم هم آبی شود و امکان این کار واقع هست.
امام جمعه کرمانشاه با انتقاد از برخی از اسراف کاری ها تصریح کرد: باید مردم را نه به عنوان مصرف کننده صرف، بلکه مدیریت کننده تربیت کنیم، تا گروهی اسراف نکنند حال آن که با عدم اسراف می شود خیلی از محرومان را سامان داد.