نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: پیام نهضت عاشورا هدایت بشر به سوی نور و روشنگری است.

آیت الله علماء در جمع فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی استان کرمانشاه در سلسله نشست های درس اخلاق با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خدمت صادقانه بدون منت، از امر به معروف به عنوان فلسفه قیام امام حسین (ع) یاد نمود.
امام جمعه کرمانشاه باتسلیت شهادت امام حسین (ع) اظهار امیدواری کرد: همگان توفیق داشته باشیم تا در زمره یاران امام حسین (ع) باشیم.
وی با ناپایدار خواندن دنیا گفت: دنیا و هر آنچه در آن است برای ما تماما عاریه است و آن که مالک حقیقی و اصلی دنیا و آخرت است خداوند متعال است لذا باید همه ما رمز و راز زندگی در دنیا را یاد بگیریم زیرا آن چه مهم است طریق درست زندگی در قاموس بندگی است.
ایشان افزود: بر اساس اعمال و کردار ما قیامت برایمان رقم می خورد و میزان برخورد با ما در جهان آخرت همین نوع رفتار ما در دنیا است، لذا می توانیم با توجه به رفتار خود قیامت را پیش بینی کنیم.
آیت الله علما در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر واقعیت اسلام است، لذا کل کار امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود و اصلا فلسفه قیام حضرت احیای این فریضه های الهی بود و حضرت با شهادت خود می خواهد ما را از ظلمات خارج کند و به سوی نور رهنمون شود، چون عیار بالای بندگی ما در همین نور رقم می خورد که اوج اعلای بندگی است.
ایشان پیرامون اهمیت نور و هدایت افزود: چیزی که مهم است و باید همواره در ذهن ما باشد و اصلا فلسفه بعثت پیامبران عظام (علیهم‌السلام) است خارج کردن ما از ظلمت به سوی نور است زیرا بهترین هدیه الهی هدایت است، چون اصل هدف قرآن این است که دست ما را بگیرد و هدایت بکند. زیرا از هدایت و آگاهی تحفه بالاتری نداریم.
ایشان در خصوص اهمیت اطلاع رسانی برای تنویر افکار عمومی خاطر نشان کرد: باید قیام کربلا توسط حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) تبیین می شد تا ما امروز بدانیم در آن روز بزرگ بر سر فرزندان رسول خدا (ص) چه رفته است و این از اهمیت جهاد تبیین نشات گرفته و این در توصیه های ارزشمند مقام معظم رهبری مدظله العالی همواره تاکید شده که دستاوردها، موقعیت ها، پیروزی ها را تبیین کنیم، زیرا خیلی از مردم اطلاع ندارند مقدرات این کشور در گذشته در دست چه افرادی بود، لذا باید این موقعیت تبیین شود تا همگان بدانند در این کشور چه بوده است.
این استاد برجسته حوزه های علمیه یادآور شد: اگر امروز می بینید گروهی جاهل با حمایت استکبار قرآن را آتش می زنند و به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان توهین می کنند، علت مهم آن در روشنگری قرآن است و از همین موضوع این جماعت ناراحت هستند.